CRS326-24G-2S+RM | MikroTik 326-24G-2S+RM Cloud Router Switch
AED 11
AED 11 inclusive of VAT
Model:
SKU:
CRS326-24G-2S+RM
  • Delivered by Tomorrow, May 15
    If you order within 17 hours, 27 Minutes
Description
24 Gigabit port switch with 2 x SFP+ cages in 1U rackmount case, Dual boot (RouterOS or SwitchOS)
Specifications
Product code CRS326-24G-2S+RM
Architecture ARM 32bit
CPU 98DX3236
CPU core count 1
CPU nominal frequency 800 MHz
Dimensions 443 x 144 x 44 mm
RouterOS license 5
Operating System RouterOS / SwitchOS
Size of RAM 512 MB
Storage size 16 MB
Storage type FLASH
MTBF Approximately 200'000 hours at 25C
Tested ambient temperature -40°C to 60°C
Powering
Details
Number of DC inputs 2 (DC jack, PoE-IN)
DC jack input Voltage 10-30 V
Max power consumption 24 W